preloader

PŁYTY PMMA

Polimetakrylan metylu, czyli PMMA! Ten wszechstronny polimer, szeroko znany jako szkło akrylowe czy pleksiglas, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i powszechnie stosowanych materiałów w dziedzinie chemii i przemysłu. Jego unikalne właściwości, takie jak przejrzystość porównywalna do szkła, lekkość, odporność chemiczna i łatwość formowania, sprawiają, że PMMA stanowi niezastąpiony składnik w wielu dziedzinach życia codziennego.

Twardość płyt z PMMA zawiera się pomiędzy drewnem i stalą. Można ją porównać do mosiądzu lub stopów lekkich. Płyty te dają się obrabiać mechanicznie (ciąć, toczyć, wiercić) przy użyciu narzędzi do drewna, jak i do metalu. Ostrza narzędzi mogą być wykonane ze stali szybkotnącej lub z węglików spiekanych. PLEXI można obrabiać w ten sam sposób, jak stopy metali lekkich przy użyciu standardowych narzędzi, tj. na możliwie dużych obrotach i z małym posuwem. Przy montażu płyt z PMMA należy uwzględnić rozszerzalność cieplną tych płyt, która jest około 10 razy większa od metalu używanego zwykle na ramy. W konsekwencji płyta musi być cięta tak, aby pozostawić wystarczającą przestrzeń na rozszerzanie.
Płyty z PMMA nie mogą być łączone z nieodpowiednimi tworzywami sztucznymi, takimi jak kształtowniki z PCV lub uszczelki silikonowe zawierające kwas octowy lub acetaty.

ZASTOSOWANIA

Reklama wizualna

Architektura

Wyposażenie

Motoryzacja

WŁAŚCIWOSCI

Zapraszamy do naszych punktów handlowych